Наші враження від тестування доступного за ціною твердотільного накопичувача, в форм-факторі М2 2280. Компонентна база, виконання та швидкості на практиці. Наскільки цікава модель з точки зору основного носія і чи варто рекомендувати її? Всі відповіді далі.

Комплектація і коробка

Щодо комплекту постачання даної моделі SSD, відразу хочеться відзначити, що всередині одноразової коробки с прозорим блістерним вікном лиш сам накопичувач. Керівництво користувача як такого тут немає, адже користуватися цим носієм дуже просто. Щодо гарантійного талону, цим документом в нашому випадку слугує чек, що свідчить за купівлю виробу.


Після розпакування виробу, коробка, в якій постачається пристрій, залишається нам цікавою лишень з точку зору інформації, яка винесена на її стінки, а тому я дуже рекомендую потратити трохи часу на її вивчення – так ви матимете більшість відповідей на запитання щодо можливостей пристрою, і після цього лиш залишиться розібратися з тим, наскільки якісним він вийшов.

Технічні характеристики та особливості

• Інтерфейс – M.2 (PCI-E 3.0);
• Підтримка TRIM;
• Форм-фактор – M.2 2280
• Розміри – 22х80х3,8 мм
• Маса – 9 г;
• Максимальна заявлена швидкість читання – 2100 МБ/с;
• Максимальна заявлена швидкість запису – 1650 МБ/с;
• Швидкість випадкового читання блоками 4KB, IOPS – 290 000;
• Швидкість випадкового запису блоками 4KB, IOPS – 260 000;
• Різне – HMB technology, NANDXtend ECC technology.

Елементна база і якість розпаювання

Наш носій розпаяли на компактній текстолітовій платі чорного кольору, габарити якої відповідають форм-фактору SSD. Таким чином, Р300 відмінно підходить для встановлення не тільки на материнські плати стаціонарних ПК, але й у ноутбуки, причому з обмеженим внутрішнім простором.


Усю необхідну компонентну базу винесено на один бік плати: контролер, чіпи пам’яті та ін. Цю частину системи виробник прикрив наклейкою з різними технічними даними, включаючи відмітки про проходження сертифікацій. Крім того, не варто забувати, що ця сама наклейка – це гарантійна пломба, зривати яку категорично не рекомендується. Про наслідки, певен, згадувати не треба.

Трішки детальніше щодо елементної бази PATRIOT P300. Йдеться про “поєднання” 4-канального контролера Silicon Motion SM2263XT плюс 64-шарових мікросхем Intel 3D NAND TLC. Окремого буфера пам’яті не передбачено – система використовує оперативну пам’ять комп’ютера.

Щодо якості розпаювання, у цьому плані абсолютно ніяких питань – робота зроблена з досконалим знанням своєї справи.

Докладніше про контролер та чипи пам’яті

Як я вже зазначав раніше, Patriot P300 потужний 4-канальний контролер SiliconMotion SM2263XT. Особливістю цього рішення є можливість роботи без кеш-пам’яті DRAM. У процесі виконання контролер запитує у системи ексклюзивний доступ до ділянки оперативної пам’яті для кешу. Серед інших особливостей – швидкість передачі в режимі послідовного читання – до 2400 МБ/с та послідовного запису – до 1700 МБ/c.

Застосована в даному накопичувачі пам’ять – Intel 3D NAND TLC (64-шарові мікросхеми) з маркуванням 29А04T2AОCTH1CC+2112.

Тестова конфігурація

Тестування носія було виконано на ПК, що працює під керуванням Windows 10, і володіє наступним “залізом під капотом”:

Результати тестування

Далі знайомимося з результатами тестування швидкостей.

Короткі підсумки

Таким чином, перед нами чудова пропозиція в сегменті твердотільних накопичувачів М2 2280 з гарним співвідношенням ціни, швидкодії та стабільності роботи.

Орієнтовна вартість: 3600 гривень

Продукт надано прес-службою компанії PATRIOT в Україні

Придбати PATRIOT P300 (1ТБ)

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here