Якщо у вас, як і в мене є електричний самокат Gelius, тоді ви просто зобов’язані придбати ще й зарядну станцію даного бренду. Чому саме її? Все просто – крім різних можливостей підзарядки, Gelius Prometheus X1 дуже компактна та легка, що робить її чудовим рішенням для підзарядки в дорозі. Втім, цікава вона не лише згаданим. Та давайте про все по черзі.
Комплектація
Комплект поставки Gelius Prometheus X1 досить простий – сам зарядний пристрій, адаптер мережевої підзарядки станції, а ще керівництво зі швидкого старту + гарантійний вкладиш. Тобто все те, що потрібно – ніяких зайвих аксесуарів, за наявність яких покупцеві довелось би переплатити.
Коробка
Поставляється все перераховане в картонній коробці середніх розмірів, де перебуває на потужних полістирольних ущільнювачах, які своєю чергою захищають виріб всередині під час транспортування.
Ще цікавий дизайн коробки, адже тут, крім дійсно якісних фото приладу та одного з численних сценаріїв використання, напрочуд багато різноманітних даних, що вказують на можливості та особливості приладу. Окрема увага на результати тестувань виробником станції під дією на неї різних споживачів. Словом, яка б доля не спіткала коробку після розпакування, витратити деякий час на вивчення інформації зі стінок варто – масив тут дійсно дуже змістовний.
Технічні характеристики та можливості
• Розетка — AC 220В/50Гц;
• Вихід змінного струму — 500Вт, піковий час утримання 1 000Вт;
• Чиста синусоїда;
• Вихід USB1 — QC 3.0 MAX 12В/1.5А;
• Вихід USB2 — QC 3.0 MAX 12В/1.5А;
• Вихід Type-C1 — PD 18Вт;
• Вихід Type-C2 — PD 60Вт;
• Бездротова зарядка — 10Вт;
• Вихідний порт DC1/DC2 прикурювач — 12В/10А MAX;
• Параметр зарядки — DC 12 -24В/5A;
• Час зарядки — 4-5 годин, від 10% до 100% (автоматичне відключення);
• Напруга зарядки — до повного заряду 25.2В±0.1В;
• Тип акумулятора — літій-іонний 18650/2600мАг;
• Ємність акумулятора — 124 800 мАг;
• Батарея акумулятора — 461Вт/год;
• Кількість зарядних циклів акумулятора — >1000 разів;
• Захист змінного струму від перегріву — ≥85°C;
• Захист акумулятора від перегріву — ≥65°C;
• Габарити — 178х161х241мм.
Використані в корпусі матеріали та якість збірки станції
Ну ок, почнемо з того, що корпус Gelius Prometheus X1 пластиковий і не є розбірним для користувача. Не берусь стверджувати, наскільки це добре чи навпаки – не дуже, але, як мінімум, за якість збірки можна не переживати – в цьому плані все дуже і дуже круто. І тут ви можете не вірити, але навіть три тижні щоденних «покатушок» на згаданому вище електричному самокаті не змогли «розтрусити» (якщо можна так сказати) цілісність корпусу. Возив станцію в рюкзаку.
Крім згаданого вище пластику, у вигляді вставок «на борту» ще силікон. Візуально від основного корпусу він відрізняється кольором – помаранчевий. Тут, до речі, хочу звернути увагу на те, що помаранчева тильна панель корпусу – це все ж пластик, хоча і стиль оформлення панелі, і колір наводять на думку про силікон. Що ж, хай там як, але поєднано ну дуже вдало – увага зі сторони користувача гарантована.
Що ж стосовно металу, його «на борту» небагато. Всередину в силу згаданих вище причин, я не заглядав, а зовні – це лиш кілька вставок та окантувань портів USB/USB Type-C, автомобільного прикурювача та іншого «пузатого дріб’язку».
Дизайн
Якщо багато виробників, зокрема вітчизняних на зовнішності своїх зарядних станцій особливо не акцентуються, то Gelius вирішили інакше – якщо робити якісно, то робити так абсолютно на всіх етапах — від креслень до збірки. Без бажання економити в процесі.
Попередні висновки всім відомі. Обрано формат дуже вдало – стати елементом декору поряд з функціональною складовою проблемою не буде аж ніяк, причому абсолютно будь-якої кімнати. Словом, за зовнішність як і за якість збірки корпуса власнику соромно не буде це точно. Виробнику, зрозуміло, теж.
Ергономіка
Йдемо далі. Перше, що цікаво тут – бездротова зарядка. Так, рішень конкурентів у сфері портативних зарядних станцій поки що я вивчив не дуже багато, але модель саме з таким бонусом мені трапилась вперше. Потужність 10W, що якби не дуже багато, але все ж це по-своєму зручне рішення. Той же Galaxy S8 Edge заряджався досить швидко.
Бічна ліва панель примітна вентиляційною сіткою. Ще одна точно така ж – на проти справа. Крім сітки зліва, на цій же частині корпусу знаходиться досить потужний ліхтарик. Серед його особливостей – різна інтенсивність світіння, а також функція SOS. Все керування за відповідною кнопкою спереду. Спочатку виглядає трохи складно, але по факту швидко «втягуєшся».
Трішки вище згаданої кнопки ліхтарика знаходиться клавіша увімкнення станції в роботу. Кнопки DC, USB та АС відповідають за увімкнення живлення відповідної групи – автомобільного прикурювача, портів USB та USB Type C плюс розетки. Для чого потрібні ці кнопки? Тут дуже просто. Річ у тому, що всі перераховані групи розеток/портів навіть без під’єднаних до них споживачів потроху забирають заряд. Тому краще тримати їх вимкненими, якщо, звісно ви не працюєте з ними. Наче й дрібниця, але по факту зручно.
Стосовно портів USB та USB Type-C, їх по два. Перші – це USB 3.0 (відповідні мітки поряд с портами). Потужність USB C – 18Вт та 60Вт відповідно.
Порт IN – це для кабелю адаптера мережевої підзарядки.
Нарешті екран. Його «навчили» відображати поточний рівень заряду, процес підзарядки як споживача, так і самої станції, а ще робочого стану — DC, AC, PD (Вт) та ін. З усіма цими завданнями він справляється дуже добре.
Тестування і підзарядка
Тепер саме час подивитися на можливості Gelius Prometheus X1.
Отже, до яких пристроїв споживачів відбувалось підключення і які результати:
— «пара» — роутер/«онушка» (оптика)
— підзарядка згаданого на початку самоката
— побутовий фен. До речі, щодо останнього, то штатних можливостей було достатньо для роботи пристрою на обдув холодним і ледь теплим повітрям. А от вже в режимі пікового утримання — 1000 Вт температура була комфортною для швидкої процедури сушіння волосся. До речі, перехід в режим пікового утримання відбувається з поступовим збільшенням потужності споживача. Якщо, наприклад, стартова потужність 300W, а коли пристрій виходить на повну потужність — 800W. Якщо ж стартова потужність 600W, то в Gelius Prometheus X1 спрацює захист і розетка вимкнеться автоматично. Що ж, по-своєму зручно і головне – безпечно.
Повна підзарядка виконується за 4-5 годин в залежності від того, який відсоток заряду на станції на момент початку підзарядки.
Деякі висновки та підсумки
Не дивлячись навіть на те, що наразі ми вже пройшли досить складний період, пов’язаний з вимкненнями світла, придивитися в бік Gelius Prometheus X1 варто. Все ж при досить демократичній вартості та непоганих можливостях – окремо це ще й досить компактна та легка розетка яка завжди з тобою, і яка не підведе в найнеочікуваніший для цього момент.
Вартість Gelius Prometheus X1 на сайті бренда.
Продукт надано пресслужбою бренду Gelius