Деякий час назад український бренд Gelius представив цікавий приклад власного бачення зовнішньої захищеної акустики. Які шанси на успіх у даної моделі, та чим взагалі цікавий виріб для користувача? Про все це і поговоримо далі в огляді.
Комплект поставки та упаковка
Спершу про те, чим, власне, цікавий сам комплект поставки? Перше, що варто відзначити – нічого зайвого всередині ви не «знайдете», тільки те, що необхідно. Друге – аксесуар та документація відділені від акустики окремою коробкою, що нагадує собою конверт, і це по-своєму зручно. Отже, що маємо «на виході»:
— зовнішня колонка Gelius by Krazi Shark2 KZBS-003U;
— зарядний кабель з подвійним виходом micro-USB для підзарядки акумуляторів колонки від одного порту USB;
— керівництво зі швидкого старту.
Гарантійної вкладки як такої всередині немає, але навряд чи це варто вважати проблемою, адже відповідним документом якщо станеться гарантійний випадок, слугує чек, що засвідчує офіційність купівлі. Втім, висока ймовірність і того, що крім чека, ви отримаєте відповідний, «папірець» безпосередньо від продавця.
Ключові технічні характеристики
— Bluetooth — V5.0, дальність зв’язку — до 10 м в зоні прямого бачення;
— Потужність — 20W, 10x2W;
— Захист від вологи та пилу за стандартом IPX7;
— Акумулятор — 3000 мА/год = 2х1500 мА/год;
— Робочий час — 14 годин;
— Сумісність — смартфони, лептопи, планшети;
— Гарантія — 12 місяців.
Використані матеріали, компонування та наші враження щодо якості збірки
Тепер подивимося безпосередньо на саму колонку. Отже, корпус – це поєднання пластику, тканини, гуми, деякої кількості металу та штучної шкіри. Здається, все! Щодо останньої, з неї зробили петлю – «річ» абсолютно класична, але зручна та необхідна, особливо, якщо враховувати позиціювання. Пластиковим вийшов каркас і деякі зовнішні елементи. Щодо металу всередині корпуса, тут нічого предметного сказати не можемо, адже ми не розбирали виріб; зовні – лиш окантування портів micro-USB. Гумовою вийшла панель керування, включаючи кнопки живлення та регулювання гучності. Як використана сітка, легко помітити вже на ілюстраціях до огляду – нею майже повністю обтягли корпус. Так, здебільшого перед нами класика, але і її можна подавати по-різному. В конкретно нашому випадку маємо продуманий підхід до дрібниць і ніяк інакше.
Щодо якості збірки у нас питань не виникло – припасування елементів між собою на чудовому рівні, та й самі матеріали виключно якісні.
Захист корпусу реалізовано за стандартом IPX7, тобто можливе занурення колонки на глибину до одного метра, але не більше, ніж на півгодини. Словом, можна брати з собою на природу і не перейматись якщо виріб попаде під дію води – виробник за це попіклувався.
Ергономіка функціональних елементів
Однією з найцікавіших особливостей колонки варто вважати саме її можливість «розділитися навпіл». Дві, скажімо так, «півколонки» в єдину конструкцію зчіплюються за «посередництва» пазів. Перевірили особисто – це надійно. Для чого задумали даний формфактор? Все просто – дві «півколонки» — це підсилення візуалізації, адже тепер джерело звуку знаходиться не в одній конкретній точці, а в кількох – однаково зручний формат, як в приміщенні, так і десь на пікніку.
Обидві «півколонки» володіють окремими акумуляторами, відповідними кнопками увімкнення живлення та «регуляторами» гучності. Однак керування відтворенням відбувається на головній колонці – відрізняється наявністю на ній шкіряної петлі. Для прикладу коротке натиснення на кнопку увімкнення/вимкнення живлення – пауза в програванні та повернення до відтворення. Подвійне чи потрійне натиснення – вимкнення, відповідно, Bluetooth чи TWS. На наш погляд, нічого складного, але трохи часу на те, щоб освоїти такий формат, користувачеві витратити доведеться.
Підключення та автономна робота
Кілька слів стосовно підключення. Перше підключення до нового для колонки джерела звуку займе у вас від хвилини до двох часу. Наступні підключення вже до знайомих джерел – 5-10 секунд і крапка. Якихось «підводних каменів» на етапі підключення ми не помітили, процедура проста!
Кожна з «півколонок» Gelius by Krazi Shark2 KZBS-003U отримала окремий акумулятор на 1500 мА/год кожен. Виробник каже, що на 50% одного 100% заряду вистачить на період до 14 годин автономної роботи. Мій результат – в районі 11.30, але й гучність була дещо вищою.
Одна повна підзарядка займає до 3 годин і залежатиме від характеристик порту джерела.
Враження щодо якості звуку
Gelius by Krazi Shark2 KZBS-003U – це, перш за все, гарний об’єм, «підтанцьовуючи» низькі та хоча й менш виражена, але також помітна серединка. Не лишили осторонь тут і питання деталізації. Якихось «відставань» під час програвання в режимі потоку я також не помітив. Ну і як свого роду класичний бонус – можливість використовувати колонку для дзвінків у форматі гучномовця.
Короткий підсумок
Gelius by Krazi Shark2 KZBS-003U – гарний приклад захищеної колонки з пристойною автономністю, вартою уваги якістю звуку та по-своєму унікальним форматом. Цікава пропозиція по адекватній вартості.
Орієнтовна вартість – 2600 гривень
Дякуємо Gelius за наданий для огляду продукт