Несколько поднадоел спор «Альтимо» и Telenor, но что тут сделаешь..

Home против Telenor - www.telenor.com

Но стороны понять можно, на кону миллионы.

(Форнебу, Норвегія; Київ, Україна; та Нью-Йорк, Нью-Йорк – 20 листопада 2008 р.) 19 листопада Федеральний суд США Південного округу Нью-Йорка задовольнив клопотання Telenor щодо визнання факту неповаги до суду з боку компаній «Алтімо», «Альпрен», «Хардлейк» та «Сторм», що входять до «Альфа-Груп», у зв’язку із невиконанням ними судового рішення від 2 листопада 2007 р., яким суд підтверджував остаточне рішення арбітражу на користь Telenor у справі проти компанії «Сторм», дочірньої структури «Альфа-Груп». Суд звинуватив усі чотири компанії в неповазі до суду, наклав штрафи за прогресивною шкалою та зобов’язав «Сторм» продати свої акції в українському операторі мобільного зв’язку «Київстар» впродовж 90 днів в разі, якщо «Альфа» не зменшить свої частки в компаніях «Турксел» та «Українські новітні технології» до 5%.

У своєму рішенні суд визнав, що жодна з чотирьох компаній «Альфи» не виконала рішення суду від 2 листопада 2007 р., та зобов’язав їх негайно розпочати його виконання. На всі чотири компанії суд наклав штраф у розмірі 100 000 доларів США на день, починаючи з 29 листопада до моменту виконання ними рішення суду. Ця сума буде подвоєна до 200 000 доларів США після 30 днів, та збільшиться до 400 000 доларів США після наступних 30 днів, і буде подвоюватися кожні 30 днів до того моменту, коли рішення буде виконане. Суд визнав, що попередні спроби «Альфи» виконати арбітражне рішення шляхом укладення угод щодо намірів з продажу активів насправді не відповідають попередньому рішенню суду, і, в результаті, зобов’язав «Сторм» продати свої акції в компанії «Київстар» впродовж 90 днів в разі, якщо «Альфа» не зменшить свої частки в компаніях «Турксел» та «Українські новітні технології» до 5%. Суд зобов’язав «Сторм» впродовж семи днів депонувати свої акції в компанії «Київстар» в суд, разом із оформленим розпорядженням на передачу акцій, у якості гарантії, що «Сторм» виконає свої зобов’язання щодо продажу акцій. Суд також зобов’язав усі чотири компанії «Альфи» відшкодувати витрати Telenor на юридичний супровід, а також інші витрати, пов’язані із подачею та розглядом клопотання про невиконання рішення суду.

Рішення суду від 2 листопада 2007 р. підтверджує, що або «Сторм» мав продати свої акції в «Київстар», або компанія «Алтімо» повинна була позбутися своїх часток у конкуруючих операторах бездротового зв’язку «Турксел» та «Українські новітні технології» до 5% впродовж 120 днів із дня ухвалення арбітражного рішення. Також рішенням суду «Сторм» та афілійовані з «Альфою» структури зобов’язав почати брати участь у засіданнях ради директорів та зборах акціонерів «Київстара», відкликати різноманітні судові позови, подані ними в Україні, а також припинити подання додаткових судових позивів в Україні.

У своєму рішенні, викладеному на 47 сторінках, суддя Південного округу Нью-Йорка Джерард Е. Лінч зазначив:

На кожному етапі розгляду цієї справи «Сторм» та афілійовані з «Альтімо» компанії подавали до українських судів сумнівні позови, що – шляхом поєднання недобросовісного здійснення процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків, відсутності належного представлення іншої сторони та необґрунтованих судових рішень, – мали на меті захистити інтереси «Сторма» та компаній афілійованих з «Алтімо».

Посилаючись на змовницькі судово-процесуальні прийоми, до яких вдавалася «Альфа», суддя Лінч зауважив:

Величезна кількість зухвалих «змовницьких та прикрих судових тяганин», що ініціювались [«Стормом» та компаніями афілійованими з «Альтімо»], з метою невиконання своїх зобов’язань, підтверджує висновок про їхню змову і на цьому завершальному етапі.

Суддя Лінч визнав, що поведінка «Альфи» є згубною як для «Київстара», так і для Telenor, зокрема:

Значення шкоди, завданої «Стормом» та афілійованими з «Алтімо» компаніями своїм невиконанням рішення від 2 листопада, є надзвичайним. «Київстар», компанія, що володіє багатомільярдними активами, не може приймати важливі корпоративні рішення, у тому числі щодо виплати сотень мільйонів доларів у якості дивідендів. Більш того, «Сторм» та афілійовані з «Алтімо» компанії маючи в своєму розпорядженні значні фінансові ресурси, демонструють готовність зазнавати значних витрат … аби тільки не виконувати свої обов’язки. Беручи до уваги ці обставини, для забезпечення виконання судового рішення є необхідним накладення значного щоденного штрафу. Крім того, розмір шкоди, завданої Telenor, з часом збільшуватиметься…

Згадуючи про рішення Українських судів, що подавалися до суду «Стормом» та афілійованими з «Альтімо» компаніями, суддя Лінч зазначив:

Подані рішення є нічим іншим аніж фальсифікацією, псевдо-юридичним виправданням «Сторма» та компаній афілійованих з «Алтімо» для невиконання того, що протягом всього цього часу вони відмовлялися виконувати. Це просто обурливо, хоча і не дивно, судячи з їх попередньої поведінки у цій справі, що «Сторм» та афілійовані з «Алтімо» компанії вдалися до такої фальсифікації. Це і обурливо, і дивно, що їх радники – дві шановані юридичні фірми Нью Йорку – подали цю фальсифікацію до суду, не дослідивши її, як належне обґрунтування відмови для свого клієнта не виконувати остаточне арбітражне рішення.

«Ми дуже задоволені таким рішенням суду», — сказав виконавчий віце-президент та голова операцій Telenor в Центральній та Східній Європі Ян Едвард Тігесен. «Це рішення доводить, що «Альфа-груп» не має поваги до верховенства права, укладених угод, арбітражних рішень, судових рішень та до своїх бізнес партнерів. Невиконання рішення Федерального суду США може мати серйозні наслідки. Ситуація для «Альфи» може тільки погіршитися, якщо вона не почне виконувати рішення суду».

4 КОММЕНТАРИИ

  1. Было бы все так просто. Мне кажется главной проблемой отсутствие адекватной оценки своих активов. Миллиард ли? Не понятно.

  2. 2 1гор

    На этот раз Altimo сложно будет выкрутится… ИМХО: наиболее вероятным продолжением этой истории вижу размен активов: Altimo переходит Вымпелком, Telenorу — Киевстар. Доплатой может быть 1 млрд. у.е. на банковских счетах Киевстара.

  3. 2 мастерклон

    Влад, они постоянно друг друга куда-то загоняют

  4. Мда… Фридмана загнали в угол. Теперь ему ничего не остается как продать Киевстар норвегам…

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here