ФУУ. За этой немилозвучной аббревиатурой кроется словосочетание «Фонд универсальных услуг». Что это за Фонд такой?

Это фонд, аккумулирующий деньги на то, чтоб предоставить доступ к телекоммуникационной сети  всему населению,  в том числе проживающему в труднодоступных и малозаселенных районах.

С законопроектом «Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до універсальних телекомунікаційних послуг» 17.02.2009 года выступил депутат Верховной Рады VI созыва Козак В.В.

Законопроект заслушали и сняли с рассмотрения.

И вот, по информации, предоставленной одним из операторов сотовой связи, стало известно, что законопроект собираются пересмотреть и принять как закон. «Веб-телекому»  стало известно, что в случае принятия Закона каждый пользователь сотовой и частной фиксированной связи, а также ШПД, будет платить дополнительных 3% в ФУУ.

«Веб-телеком» предполагает, что единственное, для чего нужен ФУУ — это увеличить стоимость «Укртелекома» перед его грядущей приватизацией (а кто его приватизирует? Не будем здесь приводить эту трехбуквенную аббревиатуру).

Ведущие операторы сотовой связи, как один, сплотились против ФУУ. Более того, сплотился и оператор, напрямую причастный к заветным трем буквам. Свои суждения по поводу целесообразности создания Фонда универсальных услуг операторы расскажут завтра на пресс-конференции.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. о.
    кстати. да.
    Провідні українські оператори мобільного зв’язку: «Київстар», «МТС Україна», «Астеліт»ТМ life:) та «Українські радіосистеми» ТМ Beeline, вважають запропонований Міністерством транспорту та зв’язку України проект змін до законодавства щодо створення Фонду універсальних послуг таким, що не відповідає сучасному стану розвитку телекомунікаційного ринку, потребам та інтересам споживачів.

    Під час спільної прес-конференції провідні оператори індустрії зв’язку «Київстар», «МТС Україна», life:) та Beeline зазначили, що вважають надання доступу до комунікаційних послуг для усіх українців необхідною передумовою формування розвиненого інформаційного суспільства. Однак зазначений законопроект є архаїчним по суті і таким, що не відповідає поточному стану та потребам телекомунікаційного ринку України. Крім того, він не відповідає стандартам аналогічних ініціатив Європейського Союзу та не ґрунтується на повних та всебічних дослідженнях поточного стану та реальним потребам забезпечення населення телекомунікаційними послугами. Тому держава не досягне задекларованих цілей, якщо обере хибний та непродуманий шлях, що пропонується галузевим Міністерством.

    Оператори пропонують Урядові відхилити висунутий Мінтрансзв’язку законопроект та спільно розробити програму конкретних дій щодо телефонізації чітко визначеної кількості населених пунктів, що її дійсно потребують. Відповідна програма має бути розроблена з урахуванням сучасних реалій ринку, розвитку технологій, і існуючої якості телекомунікаційних послуг.

    На сьогодні зазначена законодавча ініціатива відповідає лише фінансовим інтересам одного потужного учасника ринку телекомунікацій – ВАТ «Укртелеком». Цей оператор протягом багатьох років підтримує та лобіює ідею створення відповідного Фонду з метою поліпшення власних фінансових показників. При цьому, пропонуючи відповідний механізм створення Фонду, його автори не замислюються над тим, хто власне стане єдиним донором Фонду. Саме громадяни, в умовах виходу держави з економічної кризи, будуть вимушені сплачувати додаткові 3% вартості послуг з метою фінансування державного монополіста та збільшення його дохідності напередодні приватизації. Така позиція є безвідповідальною та антисоціальною по відношенню до населення та ринку. Слід зауважити, що споживачі послуг мобільного зв’язку вже сплачують до Пенсійного фонду України збір у розмірі 7,5% від вартості спожитої послуги без урахування ПДВ. Отже, найбільший податковий тиск за умови схвалення законопроекту відчують саме наші абоненти, яким фактично пропонується сплачувати сумарно 10,5% від вартості тарифу, не враховуючи ПДВ.

    Оператори зауважили, що в Україні практично 100% населених пунктів уже покриті мережами операторів мобільного зв’язку. Наразі проникнення мобільного зв’язку в загальній кількості населення України становить понад 119%. За даними минулого року мережі операторів зв’язку не покривають лише кілька десятків населених пунктів з незначною кількістю населення. Ці населені пункти, як правило, знаходяться у віддалених, важкодоступних регіонах. Тож технологічний процес надання там послуг фіксованого зв’язку, пов’язаний з прокладанням кабелю, може бути не лише капіталомістким, але й довготривалим, а тому – неефективним і недоцільним.

    Оператори також висловили готовність спільно із Урядом розглянути можливість покриття мережами визначених територій. Практики ринку глибоко переконані, що телефонізація віддалених регіонів за допомогою мобільного зв’язку є набагато прогресивнішою. Вона обійдеться державі й споживачам значно дешевше та буде виконана у коротший термін, що важливо в умовах модернізації інфраструктури держави в тому числі під час підготовки до проведення в Україні «Євро-2012».

  2. японял. это они вводят налог чтобы компенсировать поступления от НДС, который в новом НК должен уменьшится на 3%. отжш сцуко

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here