Просунута система безперебійного живлення та захисту широкого кола споживачів з підтримкою авторегулювання вихідної напруги, системою керування Eaton ABM та рядом інших можливостей. Про наші враження від знайомства з виробом говоримо у цьому огляді.

Ключові технічні характеристики

— Тип — лінійно-інтерактивний;
— Вхід / вихід:

Вихідна напруга — 220 В (1 фаза),
Повна вихідна потужність — 750 ВА,
Активна вихідна потужність — 525 Вт;

— Форма вихідної напруги – синусоїда;
— Особливості – дисплей;
— Габарити — 23x47x30 см;
— Вага — 12 кг.

Упаковка та комплект поставки

Почнемо з того, що користувач отримає виріб в коробці, виконаній з пресованого картону. Щодо дизайну даної упаковки, тут виробник прибічник простоти – майже ніяких вартих уваги «речей» ви не побачите. Невеликим винятком можна назвати лиш кілька наліпок на одній зі стінок; на останніх технічні дані щодо моделі.

Стосовно комплекту поставки, він наступний:

  • ДБЖ Eaton 5SC750i;
  • керівництво зі швидкого старту та техніки безпеки;
  • гарантійний талон;
  • компакт-диск з фірмовим ПО для моніторингу та керування;
  • кабелі С13-С14;
  • комунікаційний кабель RS232;
  • USB-кабель.

Враження від якості збірки та використаних матеріалів

Отже, у випадку з Eaton 5SC750i маємо майже повністю металевий корпус, а значить автоматично високу якість збірки та значно кращий відвід тепла, ніж з пластиковими альтернативами. Втім, деяка увага в нашому випадку приділена також і пластику. З нього зробили передню знімну панель – характерні зазори легко помітити на бічних стінках. Про доцільність такого формату ще поговоримо. Також з пластику виготовили фіксуючи майданчики під вилки C13-C14 – це все легко помітити на панелі позаду.

Товщина використаного металу — 0,3-0,5 мм, чого цілком достатньо, щоб назвати корпус 5SC750i одним з найбільш якісних. Принаймні серед моделей UPS, що особисто нам доводилось бачити. Так, фіксація частин корпусу між собою гвинтова, але цей формат, що вже давно став класикою, за роки використання повністю себе виправдав, як з точки зору простоти, так і надійності. Словом, тут питань жодних.

По периметру нижньої панелі легко помітити гумові ніжки; доцільність їх тут зрозуміла без додаткових пояснень.

Що стосується згаданої вище знімної пластикової панелі, вона тут як елемент швидкого доступу до акумуляторного блоку. На практиці ця панель прикриває собою металеву кришку, за якою, своєю чергою, розміщено акумулятор. Так, все що потрібно, щоб отримати доступ до акумулятора – зняти пластикову кришку, відгвинтити фіксуючий гвинт і підняти згадану металеву. Якщо ж плануєте вийняти/замінити акумулятор, доведеться додатково від’єднати шлейф, він тут по праву руку.

Сама по собі процедура дуже проста і швидша, ніж всім відомі альтернативні підходи, які в окремих випадках навіть потребують розбірки половини корпусу. Словом, має місце бути.

Ергономіка

Вище ми вже кілька разів говорили за знімну пластикову панель спереду. Далі варто уточнити, що по праву руку цієї панелі розміщено три кнопки: живлення, прокручування вниз/вверх та вимкнення звуку тривоги. Крім кнопок, тут також легко помітити екран. Він вміє відображати наступну інформацію: увімкнення ДБЖ, режим AVR, режим роботи від акумулятора, внутрішня помилка, рівень вихідного навантаження та рівень заряду акумулятора. В самому низу — вимір входу та виходу плюс вимірювальний блок.

Задня стінка примітна наступними «речами»: портом на вхід з відповідним підписом, а також шістьма портами, орієнтованими на підключення різноманітних споживачів.

Крім згаданого, ще тут вентиляційна сітка та два порти під згадані раніше кабелі — USB і RS-232 – використовуються для передачі даних з ДБЖ на необхідний пристрій. До речі, під час планування підключення варто мати на увазі той факт, що одночасно ці два порти не працюють. Серед інших вартих уваги «речей», звертаємо вашу увагу на наявність «на борту» гвинта заземлення. Також не забули за різноманітні технічні дані на розміщених тут же наліпках.

Ключові функціональні особливості Eaton 5SC750i

Eaton 5SC750i – це не лише додаткове тимчасове джерело живлення, але й водночас досить просунутий захист широкого кола споживачів, які можна підключати до даної моделі ДБЖ. Про які споживачі мова? Насамперед класичні настільні ПК та різноманітне серверне обладнання та навіть банкомати, фотокабіни й багато іншої техніки. Цікаво, чи не так!?

В роботі з надчутливим обладнанням допомагає чистий синус.

Окремо цікавою є можливість авторегулювання вихідної напруги (Buck/Boost). На практиці остання компенсує коливання вхідної напруги, а тому дана модель UPS-а якнайкраще себе покаже навіть з серверами, що мають вбудовану систему компенсації реактивної потужності або ж КРМ.

Ну і врешті решт, варто відзначити систему керування Eaton ABM. Тут мова про 3-ступеневий алгоритм заряду, який своєю чергою збільшує термін служби акумулятора на 50%. Особисто мені таке рішення ну дуже сподобалось.

Тестування Eaton 5SC750i

Передусім, я виконав підключення Eaton 5SC750i до настільного ПК. Конфігурація останнього наступна:

  • процесор Intel Core i5-10600K, 4,5 ГГц;
    • материнська плата ASRock Z490 PG Velocita;
    • оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2х8 ГБ;
    • HDD — Western Digital Blue 1TB;
    • відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
    • блок живлення Deepcool DQ750ST.

Програмна платформа — Windows 10 Home.

В кінцевому підсумку тестування в режимі офісного використання (пошта, серфінг та ін.) дозволило отримати близько 17 хвилин додаткового часу, чого, на наш погляд, більше ніж достатньо, щоб встигнути комфортно завершити роботу та вимкнути ПК. Більш «прожерливий» ігровий режим скоротив автономність до 7 хвилин. Але й цього часу нам виявилося достатньо для того, щоб завершити роботу коректно.

Далі ми купили перехідник з C13-C14 на звичайну вилку і спробували потестувати 1-слотовий NAS Synology DS120j. Результатом особисто я лишився приємно вражений – до 40 хв. часу.

Система відеонагляду, що складається з двох камер та реєстратора – до 25 хв.

Менш доцільний тест для такого роду рішень як дане ДБЖ – живлення 10 Вт прожектора – до 30 хвилин часу. Чому я назвав цей тест малодоцільним!? Все просто – адже на підзарядку 5SC750i потім ви витратите значно більше часу та ресурсів, ніж виграєте під час живлення від нього прожектора. Таким чином, даний формат живлення може бути цікавим лише в найбільш крайньому випадку.

Робота чистого синуса вимагатиме від вас заземлення 5SC750i. Для цього використовуємо відповідний гвинт позаду, додатковий кабель та виходимо з особливостей формату, що передбачений у конкретному приміщенні.

Замість висновків

Eaton 5SC750i – це правильний вибір як домашніх користувачів, так і бізнесу. На стороні моделі чудові технології захисту, непогана додаткова автономність, підтримка дуже важливого чистого синуса та ряду інших «речей». Чудова інвестиція на роки, що позбавить вас клопоту з ремонтом великої кількості техніки та зайвими на це витратами.

Орієнтовна вартість моделі – 14 000 гривень

Продукт надано пресслужбою Eaton в Україні

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь