Наші враження від знайомства з новою моделлю SSD формату М2 2280 від відомого в Україні американського бренду Patriot. Компонентна база, якість розпайки та швидкості. Наскільки вдалою вийшла модель та чи варто рекомендувати її?
Комплектація
Та давайте про все по черзі. Користувач отримає виріб в невеликій картонній коробці з блістерним вікном спереду. Останнє, власне, дозволяє досить непогано вивчити дизайн SSD, навіть без необхідності виймати його з упаковки.
Стосовно ж самого комплекту поставки, то мова виключно про сам виріб. Керівництво користувача, враховуючи простоту інсталяції носія, тут непотрібне апріорі, ну, а гарантійною документацією в нашому випадку слугує чек, що засвідчує офіційність покупки. Гарантія, нагадаємо, 5 років.
Характеристики та особливості
• Тип флешпам’яті NAND – TLC;
• Підтримка TRIM;
• Формфактор — M.2 2280;
• Розміри — 80x22x3.8 мм;
• Вага – 9 г;
• Максимальна швидкість читання – 3500 МБ/с;
• Максимальна швидкість запису – 2700 МБ/с;
• Швидкість випадкового читання блоками 4KB, IOPS – 340000;
• Швидкість випадкового запису блоками 4KB, IOPS – 540000;
• Ресурс запису – 560 ТБ.
Зовнішність
Дана модель SSD виробником розпаяна на текстолітовій платі коричневого кольору. Розміри плати відповідають заявленому вище стандарту носія М2 і становлять 22х80 мм. Стосовно товщини виробу, то разом з «системою» охолодження, яка, до речі, отримала назву «графеновий тепловідвідний екран» — це 3,8 мм. Таким чином, дані габарити дозволяють використовувати модуль навіть в досить компактних ультрабуках, не кажучи вже про просторі десктопи. До речі, щодо нагріву, не дивлячись на той факт, що сам по собі екран досить тонкий, його можливостей достатньо, щоб носій комфортно себе почував, навіть в умовах досить обмеженого посадкового місця ультрабука.
Вся компонентна база на одній зі сторін плати. Апаратно її прикрили згаданим вище охолоджувачем, матеріал фіксації останнього на відповідній панелі – термостійка паста. Відклеїти на користувацькому рівні, звісно ж, можна, але особисто ми не радимо цього робити. Чому? Відповідь далі.
Стосовно якості розпайки саме елементної бази, тут зауважень немає.
Використана елементна база – ключові тези
Тепер, власне, відповідь на питання щодо цілісності згаданого вже декілька разів тепловідвідного екрана. Тут два, скажімо так, пункти. Перший – відклеївши екран – втратите гарантію, адже цей «маневр» буде помічено в сервісному центрі. Другий – відклеївши екран, ви не зможете повернути його в «заводське» положення. Словом, повторимося — ми не радимо цього робити. Якщо ж вам цікаво за компоненту базу носія, про неї інформація далі на ілюстраціях.
Версії Patriot P400 Lite з об’ємом
250 ГБ (P400LP250GM28H);
500 ГБ (P400LP500GM28H);
1ТБ (P400LP1KGM28H);
2ТБ (P400LP2KGM28H).
Patriot P400 Lite (P400LP1KGM28H) – ключові особливості
Перше, що варте уваги – контролер PCIe M.2 Gen 4 x4 NVMe 1.4.
Далі згадуємо підтримку технології SmartECC, теплове дроселювання та наскрізний захист передачі даних.
Тестовий стенд
З офіційними показниками стосовно швидкостей ви можете познайомитися у відповідній таблиці характеристик вище.
Але особисто ми цим не обмежились і вирішили провести своє тестування, спеціально для чого був зібраний ПК в закритому корпусі з наступною компонентною базою:
- материнська плата — ASUS PRIME B660-PLUS D4 (90MB18X0-M1EAY0);
- процесор — Intel Core i5-12400F 2.5GHz/18MB (BX8071512400F) s1700 BOX;
- оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2х8 ГБ;
- HDD — Western Digital Blue 1TB;
- відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
- блок живлення Deepcool DQ750ST.
В якості програмної платформи – ОС Windows 10 (Домашня версія).
Результати тестування
Тепер, власне, дані, які отримали ми.
Коротка післямова
Patriot P400 Lite – чудова пропозиція для користувача, котрому потрібні швидкості сучасного SSD, стабільна робота та досить демократична вартість при цьому.
Вартість моделі у версії на 1ТБ – 2900 гривень
Продукт надано пресслужбою Patriot в Україні