Одна з найбільш цікавих моделей твердотільного накопичувача у форматі М.2 у співвідношенні «ціна – швидкості». Наші враження від знайомства з виробом у цьому огляді.

Комплект поставки

— SSD Patriot VP4300 Lite.

В одноразовій картонній коробці з блістерним вікном по переду знаходиться власне лиш сам виріб з зафіксованою на одній з панелей системою охолодження. А ось документації, як такої всередині не передбачено. Та власне вона і не потрібна, адже ніяких складнощів з інсталяцією у вас не виникне. Стосовно ж корінця, який засвідчить гарантійні зобов’язання виробника, ним в такому випадку слугує чек, що засвідчує офіційність покупки. Його, а також упаковку, на наш погляд, варто зберігати, адже мова про 5 років гарантійних зобов’язань. Погодьтесь – аргумент!

Декілька хвилин часу радимо також виділити на вивчення даних зі стінок коробки, адже тут чимало відповідей на питання технічного змісту. До речі, найбільш важливі дані зі стінок ми винесли в перелік характеристик нижче. Знайомтесь!

Характеристики та особливості

  • формфактор — M.2;
  • інтерфейс — PCI-E 4.0 4x;
  • тип пам’яті — 3D NAND;
  • NVMe;
  • TBW — 800 ТБ;
  • DWPD — 0.4 разів/день;
  • габарити — 22×80 мм;
  • вага — 9 г;
  • підтримка NVMe 2.0;
  • спеціальна версія ультратонкого охолоджуючого теплорозподілювача;
  • сумісний із PS5 – PS5 Seq Read до 6100 МБ/с;
  • об’єм — до 4 ТБ.

Зовнішній вигляд та якість розпайки

Отже, почнемо з того, що в основу Patriot VP4300 Lite покладена текстолітова плата з відповідними типорозмірами 80х22 мм. Товщина корпусу разом з охолоджувачем — 3,8 мм, а це вже прямо вказує на можливість встановлення виробу, в тому числі в відповідних «посадкових місцях» тонких ультрабуків.

Легко помітити – передбачена компонентна база розпаяна по одній стороні плати. Стосовно протилежної, на ній знаходиться наліпка з масивом різноманітних даних – варто звернути увагу.

Наявний «на борту» радіатор отримав назву «Графеновий теплозахисний екран». Ми на 100% не впевнені, що в складі даного тепловідводу передбачений графен, а сам виробник дане «питання» не уточнює. Проте, з відводом тепла дане рішення справляється вдало, а тому аргумент на користь його використання тут очевидний.

Стосовно якості розпайки саме компонентної бази, тут з мого боку питань немає – робота виконана з чудовим знанням своєї справи.

Елементна база

Отже, щодо компонентної бази. Як ми вже говорили, виробник прикрив її тонким алюмінієвим радіатором, який «займається» відводом тепла. Знімати останній ми категорично не радимо, адже це призведе до втрати гарантії на виріб. У випадку з тестовим взірцем ми порушили цю заборону виключно з інформаційною метою. То ж, що в підсумку:

— 12-нм контролер Maxio MAP1602A. Даний чип без буферної пам’яті, однак володіє підтримкою PCIe 4.0;
— 128-шарові чипи пам’яті TLC NAND з об’ємним компонуванням від YMTC.

ПК для тестування

Для тестування Patriot VP4300 Lite ми використали ПК в закритому корпусі з наступним «залізом» і операційною системою Windows 10 Home:

— материнська плата — ASUS PRIME B660-PLUS D4 (90MB18X0-M1EAY0);
— процесор — Intel Core i5-12400F 2.5GHz/18MB (BX8071512400F) s1700 BOX;
— оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2×8 ГБ;
— HDD — Western Digital Blue 1TB;
— відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
— блок живлення Deepcool DQ750ST.

Отримані результати тестування

Виробник декларує наступні швидкості:

— до 7400 МБ/c – читання;
— до 6400 МБ/c – запис.

Далі отримані нами результати.

В сухому залишку

Що ж, перед нами дійсно варта уваги модель твердотільного накопичувача, яка буде однаково цікава як гравцям, так і користувачам, які хочуть максимально проабгрейдити свій ПК чи ноутбук. На стороні виробу гарні швидкості, вдала система охолодження та стабільна робота.

Орієнтовна вартість накопичувача в версії 1ТБ – 3400 гривень

Продукт надано пресслужбою компанії Patriot в Україні

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь